Rozloučení s bratrem Levým

Uprostřed května 2019 jsme se na Ústředním hřbitově v Brně naposledy rozloučili s dlouholetým členem ČSBS, bratrem Ing. Ivo Levým. Byl člověkem, který si prožil těžké chvíle života v období války. Na příkaz německých úřadů byl z rasových důvodů zařazen do transportu, který směřoval do koncentračního tábora v Bystřici u Benešova, zřízeném jako pobočka KT Flossenbürg. Zde byl vězněn od 6. července 1944 do 5. května 1945. S ostatními spoluvězni vykonávali ty nejtěžší práce při opevňování cvičiště v přísně střežené oblasti. Měl to štěstí, že celou tuto hrůzu přežil. Přes všechny otřesné zážitky se vrátil domů, vystudoval Vysokou školu elektrotechnickou a pracoval ve svém oboru úspěšně i delší dobu v zahraničí, znal několik jazyků, což ve své odbornosti využíval.

Nezapomeneme, že se obětavě staral o členy své organizace ČSBS, v nemoci je navštěvoval, vždy s úsměvem, ochoten hned pomáhat.

Svoji rodinu miloval, byla to odměna za těžké chvíle života. Jeho život skončil v nedožitých 92 letech, které by byl oslavil 9. srpna tohoto roku.

Členové OV ČSBS Brno-město

Zanechte komentář!